TürkçeİngilizceAzericeArapçaRusçaAlmancaFarsçaUkrayna

IDEA Bursa Kliniği Açıldı

IDEA Bursa

IDEA İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra şimdide Türkiye’nin en büyük en gelişmiş 4. şehri Bursa’da hizmet vermeye başlıyor. Kısa bir süre içinde hizmet vermeye başlayacak olan kliniğimizde ilk olarak Kalp Damar Cerrahisi ile Genel Cerrahi alanında sağlık hizmeti verilecektir. İlerleyen süreçte ise plastik ve estetik cerrahi alanında Bursa ile çevre il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet verecektir.

Tüm Varislerde Ameliyatsız Tedaviler Uygulanıyor
Kliniğimizin başarılı olmasında en önemli etken yenilikçi ve gelişime açık olmasıdır. Varis tedavisinde ameliyata gerek kalmayacak şekilde tedavi yöntemleri geliştiren uzmanlarımız tüm varislerde 1 mm kılcal damar ile baş parmak kalınlığında ki hastalıklarda bile sadece ameliyatsız uygulamalar gerçekleştirmektedir.

Lazer, Radyo Frekans ve Köpük Uygulaması: Ameliyatsız varis tedavi denince ilk akla gelen uygulamalardan biri cilt üzerinden Lazer ve RF olup, bunlar sadece kılcal damarların tedavisinde etkili olmaktadır. Daha ileri derece hastalarda ise damar içinden uygulanan köpük yöntemi ve skleroterapi sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede sağlığınıza kavuşmanızı sağlıyor.

Türkiye’nin İlk Hemanjiom Tedavi Merkezi
Ortaya koyduğumuz başarı ve ilkler saymakla bitmez. Onlardan biride yeni dünyaya gelmiş bebeklerde doğum sonrası görülen bir hastalık Hemanjiom yada halk arasındaki tabiri ile Damar Beni tedavisinde ameliyatsız yöntemler geliştirilmiş olup, her gün onlarca bebek ve yetişkin Lazer ve köpük yöntemi ile tedavi edilmektedir.

5 Dakikada Kıl Dönmesi Tedavisi
Özellikle 15-35 yaş arası erkeklerin en çok yaşadığı sıkıntılardan biri Pilonidal Sinüs yada halk arasındaki tabiri ile Kıl Dönmesi tedavisinde klasik yöntemleri uygulamak yerine sürekli yeni yöntemler geliştiriyoruz. İlk olarak Op. Dr. Atilla KAYA Mikro Sinüsektomi yöntemini geliştirmiş olup, kıl dönmesi ameliyatları içerisinde en başarılısı haline gelmiştir.

Sinüsotomi Geliştirildi: Kıl dönmesi tedavisinde de ameliyatsız yöntemleri geliştirmek için harekete geçen IDEA Nişantaşı Kliniği Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nizam KURTDERE Sinüsotomi adını verdiği uygulama ile kıl dönmesi tedavisinde ameliyatsız yöntemi geliştirmiştir.

Basur Tedavisinde Ameliyatsız Çözümler
Kadın, erkek tüm bireylerin en çok yaşadığı anüs bölgesi hastalıklarından biri haline gelen Basur (Hemoroid) kabızlık problemi ile ortaya çıkmaktadır. Kabız insanların en sık yaptığı hatalardan biri olan tuvalette uzun zaman geçirme ve ıkınma maalesef anüs bölgesindeki toplardamarların genişlemesi, makat kaslarının gevşemesine neden olmaktadır.

Lazerle Hemoroid Tedavisi Yapıyoruz: Erken teşhis ile tedavisi oldukça kolay olan Basur hastalığı 2. dereceye kadar Lazer ile yapılırken 3. derece iç basur hastalarında ise RBL (Rubber Band Ligation) dediğimiz lastikle boğma yöntemini uyguluyoruz. 4. Yani en ileri derece hemoroid hastalarında ise tek çözüm ameliyat olup, bizler yine farkımızı ortaya koyarak klasik yöntemler yerine THD uygulamasını yapıyoruz.

Makat Çatlağından 1 Dakikada Kurtulun
Kabızlık problemi maalesef bir çok makat hastalığının sebebi, belirtisi ve şikayeti olup, önlem alınmadığında Hemoroid, Anal Hematom ve şuan detaylarına bakacağımız Anal Fissür nedeni olabilmektedir. Makat çatlağı, makat yırtığı olarak da bilinen Anal Fissür sert dışkının anüs iç son kısmında çizik oluşturması ile başlar. Dışkı esnasında dayanılmaz can yanmasına neden olan bu hastalık ilk 15 gün içinde kremle tedavi edilirken, 15 gün sonrası kronik hale geleceği için cerrahi müdahale mecburi hale gelecektir. Bizler ameliyatı en son seçenek olarak gördüğümüz için burada da ameliyatsız yöntem geliştirdik.

Anal Fissür’de Botoks Uygulaması Botoks daha çok estetik uygulamalarda karşınıza çıksa da Anal Fissür tedavilerinde de büyük faydası olmaktadır. Sadece 1 dakika içerisinde yapılan bu uygulama ile sağlığınıza kavuşun.

Kanserleşme Riski Olan Benlerden Kurtulun
Bir çoğumuzun estetik problem olarak gördüğü benler aslında ilerleyen yaş ile birlikte kanserleşme riskini beraberinde getirmektedir. Bu şekilde endişeli bir şekilde yaşamamak için yapmanız gereken sadece 5 dakikada aldırmaktır. Yine ameliyatsız yöntemlerin uygulandığı ben tedavisi lazer ve radyo frekans gibi yöntemlerle belirgin bir iz kalmadan yapılır.

About Op. Dr. Atilla Kaya

48 comments

 1. Nilgün Dinçsoy

  Geçtiğimiz yıl Bakırköy’de yer alan kliniğinizde tedavi oldum. Bursa’ya klinik açıyor olmanızdan ayrıca memnun oldum.

 2. MEMNUN KALDINIZ MI AMELİYATTAN

 3. Annemin sag ayaginda cok var agri yapiyo. Ne yapmali

 4. Merhabalar benim yüzümde nokta kadar 10 tane ben var aldırmak istiyorum ücret ne kadar olur acaba bir de çok tedirginim ben aldırma konusunda

  • drergunaygören

   burcu:Merkezimizde benlerinizi mikroskop altında inceledikten sonra radyofrekans uygulamasıyla kolay bir şekilde tedavi edebiliriz.Sgk lı hastalarımıza 5mm ye kadar ilk ben 200 eklenen her ben 100 tl dir.

 5. merhaba klinikte Nasır ameliyatı olabiliyormuyuz acaba ?

  • drergunaygören

   Murat:kliniğimizde nasır sorununuz radyofrekans yöntemiyle kolaylıkla çözülebilir.fakat nasıra sebep olan,asıl faktörleri ortadan kaldırmadıkça tekrarı söz konusu olabilir.

 6. Mrb bn whtshp numaranızı alabilirmiyim….yda soruma cvp verebilir misiniz
  .

  .
  Yüzümde nokta büyüklüğünde yüzeysel ben var ücreti ogrenebilirmiyim????

  • drergunaygören

   YILDIZ: Benleriniz için radyofrekans ile buharaştırma yöntemi uygulayabiliriz.Tek seansta sonuç alırsınız.Cerrahi bir müdahale olmadığı için kesi-dikiş izi söz konusu olmaz.Sgk lı hastalarımızda 5mm ye kadar olan ilk ben 200 eklenen her ben 100 tl olarak ücretlendirilir.Bir ben için 1 dk gibi kısa bir zaman ayırarak tedavinizi olabilirsiniz.

 7. Bursa kliniğinizde sakal ekim var mı?

  • drergunaygören

   burak: bursa şubemizde sakal ekimi yapılmamaktadır.Bu şikayetiniz için istanbul-Bakırköy ya da Ankara-Kızılay şubemizden birini tercih edebilirsiniz.

 8. sayın idea yetkilileri.bende basur sorunu var birde tuvaletimi yaparken azda olsa kanama oluyor.

  • drergunaygören

   yıldız: hemoroid ve kanama şikayetiniz ile ilgili merkezimizde muayene olmanızı öneririm.

  • drergunaygören

   Yıldız:Basur sorunuzu kolaylıkla çözebilir ancak kanamanın sebebi basur olabileceği gibi, farklı bir hastalık ta olabilir. Bundan emin olmak için öncelikle anoskop muayenesi yapıyoruz, tespit ettiğimiz sonuç konusunda sizi aydınlatıyoruz sunduğumuz tedavi seçeneklerinden sizin istediğinizi uyguluyoruz. Tedaviye karar vermeden önce mutlaka teşhisten emin olmalısınız.

 9. 3 senedir genaltal bolgemde sigiller vardı bir kez yaktirdim 2 sene önce ama çok iyi tedavi olamadığım için yine tekrarladı türkiyenin 5 büyük şehrinde yaşıyorum devlet ve özel hastaneye gidiyorum maalesef bayan doktorlar hemen şöyle diyor şu hastanede şu doktor var sigiller ile o doktor ilgileniyor diyor sigorta soğuk sprey sıkıyorlar sadece ama oda çok yoğun olan sigiller için hiç etkili değil eğer çok ufacık minnacık bir sigilsigiliniz yoksa sakin sigortaya gitmeyin en sonunda özel bir hastanede doktor buldum oda bana anestezi yaparak ameliyat yapicaz dedi tabi sigiller çok olduğu için tedaviden sonra açık yara kalacak ağrılı ve iyileşmesi zor olacaktı mecbur kabul ettim ameliyatı 2000 tl.anlaştım aslında 4 bin felan istedi ilk başlarda sonra 2 bin olur dedi.tamam dedim ameliyat olucan 2 ya ise gidemicam iyileşme sürecinde ağrıyacak artık alisirim dedim..somra bu idea kilinik buldum gittim görüşmeye doktor ergun aygoren bana bir seansta komlpe temizlerim dedi ameliyat olup yürüyerek burdan çıkarsın dedi kabul ettim gerçekten çok cok sigilin şöyle anlatayım bir doktor çalışma aşaması sürecinde belkide benim kadar çok sigili olan hasta görmemiş idir komple anus bölgesine kadar yukardan sarmış idi tam hani öncesi sonrası resim çekerler çok zor tedavilerde refaresn için gerçekten üniversitede öğrencilere ders tez olacak gibiydi bendeki morel sifr idi bu hastalık bide morel ile alakalı çoğalıyor meret şey moralsiz isen sigiller coşuyor herneyse ameliyat oldum ergun bey çok uğraştı ve yanında 3 adet bayan ile 2 saat sordu ameliyat en son teknoloji ile tedavi ediyor bölgeyi kesiyor yakıyor ama siz hiç bir şey hissetmiyorsunuz başka hastanede bu teknoloji yok diğer komlpe ilaç verilip uyatularak ameliyat olsa idim önce bir doktor sigileri üstten traslicak idi sonra diğer doktor yakacak idi ama yinede açık yara çok kalacak ve çok aykırı en az bir ay hareket edemiedecek idim..ergun bey tam olarak bilmiyorum ama radyo frakes ile bir kesin yapıyor bir yandan sivil temizleniyor diğer yandan yara kapanıyor çok fazla açık yara yok valla Allah bin kez razı olsun aldığı para helal hoş olsun harika bir doktor 3 gün önce kontrole gittim çok iyi dedi hatta ikinciye gerek bile kalmaz inşallah dedi eğer siteye bakıp kafalarında tedavi için soru işareti kalan varsa direk hiç düşünmeden gidebilir ergun beye tansive ediyorum benim tedavi olmadan önce resim çekmişlerdi o resimleri siyete koyabilirler öncesi ve sonrası diye sigil hastalığı çok pis hastalık çok inatçı bir hastalık ama en kötüsü her yerde tedavi olamıyorsunuz genaltal bölge bide erkek iseniz başımızdan atan doktor çok var beni en az 4 doktor başından attı malesef şimdi tedavim çok iyi bir yilda 5 kez muhahnae olucaolucam bir kez para verdim 5 kez ücretsiz muhane olucam Allahın izni ile kurtukucam bu hastliktan

 10. Varis tedavisi ucretlerinizi ogrenebikirmiyim acaba mümkünse

 11. 4 aylık yeğenimde sağ gözüne yakın bir bölgede damar beni var,Bursa şubesinde damar beni tedavisi var mı?

 12. Yüzümde iki adet 5-6 mm civarında renksiz, kabartı şeklinde ben var. Bursa şubesinde tedavi edilebilir mi?

 13. Varis tedavisinde ortalama bir ücret verebilir misiniz?SGK ne kadarını karşılıyor.

 14. Merhaba benim iki kaşımın ortasında ben var onu aldırmak istiyorum hangi günler açıksınız ?

 15. Pazar günleri hizmet veriyor musunuz ?

 16. Merhaba bende kıl dönmesi var, ameliyat diyorlar ama ameliyat olmak istemiyorum, bunun başka bir çözümü varmı ve ameliyat olsam ücreti ne kadar olur ?
  op. dr ergun aygören
  kalıcı tedavi olmanız hastalığınızın ilerlememesi açısından önemlidir.sgk varsa 1150 tl dir.kistin durumuna göre fiyat değişebilir.05321522675 bu numaraya görsel atabilirsiniz bursa dışındaysanız.

 17. drergunaygören hocam selam,,erdekten murat 2 ay önce botox yapıldı,kontrol 1ay sonra gel denildi ancak ben sabah dışkımı yaptıktan sonra ne kalkabiliyorum nede bir iş yapabiliyorum buda tekrar seyehat etmemi engelledi, iyileşir gibi oluyor sonra yine dışkı sonrası ağrı çekilmez oluyor verdiğiniz diyet devam ediyor kayısı incir hurma lifli,,lakin 2 ay içinde 1 kere dışkı sert oldu tekrar başa döndü,,bu illet hastalık tüm yaşama neşemi aldı kendimi toparlayabilirsem kontrole gelecem ama anoskopiden sonra tırsmıyorum diyemem yırtık bana 2 aydır yoğun işkence çektiriyor.
  op.dr ergun aygören
  kontrole gelin makattaki gevşemeyi kontrol edelim gerekn neyse yardımcı olalım.

 18. Makat etrafında sağ tarafta şişlik ve ağrı var
  İkinc gününde ancak gittikçe dayanılmaz hal alıyor
  Oturamiyor yuruyemiyorum hatta
  Ne tarz bir problem olabilir
  OP.DR ERGUN AYGÖREN
  MAKAT ABSESİ, ANAL HEMATOM ANLATTIĞINIZ ŞİŞLİK AKLA İLK BU HASTALIKLARI GETİRİYOR.MUAYENE OLMANIZ GEREKİR.05321522675 NUMARALI TELEFONDAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

 19. Merhaba iki aydır alt karın bölgemdr başlayıp makatıma da vuran bir ağrı hissediyorum.kendi kendi yiyip bitrlirdim.bagirsakda yara mi var yada daha baska ciddi bir problem mi diye.bu sorun icin genel cerahiye mi yoksa ic hastaliklari doktoruna mi gorunmeliyim.kolonoskobi ve tomografi gibi yöntemler klinikde uygulaniyor mu.yardimci olursaniz sevinirim
  op. dr. ergun aygören
  sorunun nereden kaynaklandığını anlamak için muayene olmalısınız genel cerrahi bölümünü tercih edebilirsiniz. zaten farklı bir brans gerekiyorsa yönlendirme yapılır.

 20. Bursa şubesinde siģil tedavisi yapılıyormu
  op.dr. ergun aygören
  evet siğil tedavisi yapılıyor.

 21. Merhaba doktorum . Bacağımdaki benlere bitkisel bir tedavi yöntemi var mıdır?
  op.dr.ergun aygören
  radyofrekans ile tek seansta tedavi uyguluyoruz.bitkisel adı altında yapılan uygulamalar benleri tahriş ettiğinden kanserleşme riski doğurabilir. önerilmez.

 22. Doktor seher hanım bursadaki ideal kliniğe geliyor mu ben bayan olarak ozellikle ona muayene olmak istiyorum
  op.dr.ergun aygören
  bursa nilüfer de bayan doktorumuz yoktur.

 23. Bağkur ile anlaşmalı mısınız
  op. dr ergun aygören
  sgk lı hastalara %50 indirim uyguluyoruz.

 24. İyi günler Nasır tedavisinde ameliyat yöntemi haricinde ne gibi bir tedavi uyguluyorsunuz hocam çok büyük nasırlar için
  op.dr ergun aygören
  nasırlarda radyofrekans yöntemi uyguluyoruz kökü ile birlikte çıkarılıyor bilgi için 05321522675 ulaşabilirsiniz.

 25. Merhaba doktor bey, ayagimda nasir olustu ameliyat oldum dikis atildi üzerine basamadim bir süre simdi yeniden olustu aynı yerde nasil tedavi ediyorsunuz? Tesekkurler
  op.dr ergun aygören
  radyofrekans yöntemi kullanarak mevcut lezyonu kökü ile birlikte çıkarıyoruz.muayene ardından daha net bilgilendirme yapabiliriz.

 26. İyi günler hocam kıl dönmem var mikrosinüsektomi her kıl dönmesine uygun mudur
  op.dr ergun aygören
  mikrosinüsektomi yöntemi her kıl dönmesine uygun olmayabilir.muayene ile belirlenir.dilerseniz muayeneye gelebilirsiniz.

 27. Merhaba hocam tirnak batmasi neden olur 2 kere mudahale oldu ama gecmiyor hep batiyor canim acıyor tesekkurler
  op.dr ergun aygören
  yanlış tırnak kesimi tırnak batması sebeplerindendir.muayene edip değerlendirebiliriz.

 28. Merhaba hocam,ayagimda sigillee ve nasirlar var kasinti yapiyor sebebi ne olabilir teşekkürler
  op.dr ergun aygören
  siğiller ve nasırların dışında mantar sorununuz da olabilir görüp değerlendirmek daha doğru olur.

 29. Merhaba doktor bey,gogsumde kitle geliyor elime meme muayenesi ediyormusunuz teşekkürler
  op.dr ergun aygören
  Bursa’ da yaşıyorsanız 05321522675 nolu telefonu arayabilirsiniz.yardımcı oluruz.

 30. Hocam merhaba serce parmagimda nasir vardı. Bantla yok ettim yillar evvel ama tekrar ayni yerden çıktı. Bunun sebebi nedir ?
  op. dr ergun aygören
  nasırı oluşturan faktörler ortadan kaldırılmalıdır.mesela ayak yapınıza uygun rahat bir ayakkabı tercih etmek gibi.tekrar oluşan nasırınızı tedavi edebiliriz.

 31. Ayak tabanımda nasır var. Basmakta zorlanmaya başladım. İşime ara veremem ama. İstirahate gerek kalmadan ameliyatı mümkünmü?
  op. dr ergun aygören
  muayene edip nasırınızın büyüklüğüne bakıp değerlendirme yapabiliriz.

 32. Genital bolgemde küçük küçük sigiller oluşmaya başladı. Ailemle yaşıyorum ve aynı tuvaleti kullanmak zorundayız. Ailemede gecer mi ?
  op. dr ergun aygören
  lezyonlar sizde olduğu sürece başka bireylere de bulaştırma riskiniz var.bir an önce sizde de yayılmadan tedavizi olun derim.genellikle cinsel temes ile bulaşan bir hastalıktır bazı durumlarda kişisel esyaların ortak kullanımı ile de geçebilir.

 33. Merhaba,hpv virüsünden nasil korunuruz önlemleri nelerdir?
  op.dr. ergun aygören
  kişisel eşyaları ortak kullanmamak gerekir.

 34. Hocam merhaba serçe parmagımin yaninda ve ayagımın ortasinda nasır var. Bunlarin tedavisini yaptirmak istiyorum ama kac gün rapor veriyorsunuz. Benim çalışmam lazım kolay kolay izin alamiyorum .
  op. dr . ergun aygören
  lezyonu görüp değerlendirmemiz gerekir.

 35. Merhaba benim Doğum sonrası artan ve sürekli kanayan hemoroidim var ama bebeğim 3aylık ve emziriyorum yine de tedavi olabilir miyim yoksa beklemem mi gerekir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
İletişim Bilgilerimiz