Randevu Al Tedavi Ücretlerini Öğren
Kolayca İletişim Kur Randevu Al Tedavi Ücretlerini Öğren

IDEA Bursa

Türkiye’nin ilk SGK anlaşmalı kliniği IDEA İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra şimdide Türkiye’nin en büyük en gelişmiş 4. şehri Bursa’da hizmet vermeye başlıyor. Kısa bir süre içinde hizmet vermeye başlayacak olan kliniğimizde ilk olarak Kalp Damar Cerrahisi ile Genel Cerrahi alanında sağlık hizmeti verilecektir. İlerleyen süreçte ise plastik ve estetik cerrahi alanında Bursa ile çevre il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet verecektir.

Türkiye’nin İlk SGK Anlaşmalı Varis Tedavi Merkezi
1994 Yılında kurulan ve ülke genelinde hızla yaygınlaşan IDEA Türkiye’nin ilk SGK anlaşmalı varis tedavi merkezidir. Ülkemizde 10 milyon ve üzeri varis hastasının umudu haline gelen kliniklerimizde bu alanda bilgi ve deneyim sahibi kalp damar cerrahisi uzmanları görev yapmaktadır.

Tüm Varislerde Ameliyatsız Tedaviler Uygulanıyor
Kliniğimizin başarılı olmasında en önemli etken yenilikçi ve gelişime açık olmasıdır. Varis tedavisinde ameliyata gerek kalmayacak şekilde tedavi yöntemleri geliştiren uzmanlarımız tüm varislerde 1 mm kılcal damar ile baş parmak kalınlığında ki hastalıklarda bile sadece ameliyatsız uygulamalar gerçekleştirmektedir.

Lazer, Radyo Frekans ve Köpük Uygulaması: Ameliyatsız varis tedavi denince ilk akla gelen uygulamalardan biri cilt üzerinden Lazer ve RF olup, bunlar sadece kılcal damarların tedavisinde etkili olmaktadır. Daha ileri derece hastalarda ise damar içinden uygulanan köpük yöntemi ve skleroterapi sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede sağlığınıza kavuşmanızı sağlıyor.

Türkiye’nin İlk Hemanjiom Tedavi Merkezi
Ortaya koyduğumuz başarı ve ilkler saymakla bitmez. Onlardan biride yeni dünyaya gelmiş bebeklerde doğum sonrası görülen bir hastalık Hemanjiom yada halk arasındaki tabiri ile Damar Beni tedavisinde ameliyatsız yöntemler geliştirilmiş olup, her gün onlarca bebek ve yetişkin Lazer ve köpük yöntemi ile tedavi edilmektedir.

5 Dakikada Kıl Dönmesi Tedavisi
Özellikle 15-35 yaş arası erkeklerin en çok yaşadığı sıkıntılardan biri Pilonidal Sinüs yada halk arasındaki tabiri ile Kıl Dönmesi tedavisinde klasik yöntemleri uygulamak yerine sürekli yeni yöntemler geliştiriyoruz. İlk olarak Op. Dr. Atilla KAYA Mikro Sinüsektomi yöntemini geliştirmiş olup, kıl dönmesi ameliyatları içerisinde en başarılısı haline gelmiştir.

Sinüsotomi Geliştirildi: Kıl dönmesi tedavisinde de ameliyatsız yöntemleri geliştirmek için harekete geçen IDEA Nişantaşı Kliniği Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nizam KURTDERE Sinüsotomi adını verdiği uygulama ile kıl dönmesi tedavisinde ameliyatsız yöntemi geliştirmiştir.

Basur Tedavisinde Ameliyatsız Çözümler
Kadın, erkek tüm bireylerin en çok yaşadığı anüs bölgesi hastalıklarından biri haline gelen Basur (Hemoroid) kabızlık problemi ile ortaya çıkmaktadır. Kabız insanların en sık yaptığı hatalardan biri olan tuvalette uzun zaman geçirme ve ıkınma maalesef anüs bölgesindeki toplardamarların genişlemesi, makat kaslarının gevşemesine neden olmaktadır.

Lazerle Hemoroid Tedavisi Yapıyoruz: Erken teşhis ile tedavisi oldukça kolay olan Basur hastalığı 2. dereceye kadar Lazer ile yapılırken 3. derece iç basur hastalarında ise RBL (Rubber Band Ligation) dediğimiz lastikle boğma yöntemini uyguluyoruz. 4. Yani en ileri derece hemoroid hastalarında ise tek çözüm ameliyat olup, bizler yine farkımızı ortaya koyarak klasik yöntemler yerine THD uygulamasını yapıyoruz.

Makat Çatlağından 1 Dakikada Kurtulun
Kabızlık problemi maalesef bir çok makat hastalığının sebebi, belirtisi ve şikayeti olup, önlem alınmadığında Hemoroid, Anal Hematom ve şuan detaylarına bakacağımız Anal Fissür nedeni olabilmektedir. Makat çatlağı, makat yırtığı olarak da bilinen Anal Fissür sert dışkının anüs iç son kısmında çizik oluşturması ile başlar. Dışkı esnasında dayanılmaz can yanmasına neden olan bu hastalık ilk 15 gün içinde kremle tedavi edilirken, 15 gün sonrası kronik hale geleceği için cerrahi müdahale mecburi hale gelecektir. Bizler ameliyatı en son seçenek olarak gördüğümüz için burada da ameliyatsız yöntem geliştirdik.

Anal Fissür’de Botoks Uygulaması Botoks daha çok estetik uygulamalarda karşınıza çıksa da Anal Fissür tedavilerinde de büyük faydası olmaktadır. Sadece 1 dakika içerisinde yapılan bu uygulama ile sağlığınıza kavuşun.

Kanserleşme Riski Olan Benlerden Kurtulun
Bir çoğumuzun estetik problem olarak gördüğü benler aslında ilerleyen yaş ile birlikte kanserleşme riskini beraberinde getirmektedir. Bu şekilde endişeli bir şekilde yaşamamak için yapmanız gereken sadece 5 dakikada aldırmaktır. Yine ameliyatsız yöntemlerin uygulandığı ben tedavisi lazer ve radyo frekans gibi yöntemlerle belirgin bir iz kalmadan yapılır.

36 Comments

Add a Comment
 1. 4 aylık yeğenimde sağ gözüne yakın bir bölgede damar beni var,Bursa şubesinde damar beni tedavisi var mı?

  1. evet damar beni tedavisi yapıyoruz muayeneye bekleriz

 2. Yüzümde iki adet 5-6 mm civarında renksiz, kabartı şeklinde ben var. Bursa şubesinde tedavi edilebilir mi?

  1. evet tedavinizi yapabiliriz.

 3. Varis tedavisinde ortalama bir ücret verebilir misiniz?SGK ne kadarını karşılıyor.

  1. varislerin yaygınlık durumuna göre fiyatlar değişkenlik gösterir.muayene ardından net bir ücret belirlenir

 4. Merhaba benim iki kaşımın ortasında ben var onu aldırmak istiyorum hangi günler açıksınız ?

  1. pazar hariç her gün hizmet veriyoruz

 5. Pazar günleri hizmet veriyor musunuz ?

  1. pazar hariç her gün hizmet veriyoruz

 6. Merhaba bende kıl dönmesi var, ameliyat diyorlar ama ameliyat olmak istemiyorum, bunun başka bir çözümü varmı ve ameliyat olsam ücreti ne kadar olur ?
  op. dr ergun aygören
  kalıcı tedavi olmanız hastalığınızın ilerlememesi açısından önemlidir.sgk varsa 1150 tl dir.kistin durumuna göre fiyat değişebilir.05321522675 bu numaraya görsel atabilirsiniz bursa dışındaysanız.

 7. drergunaygören hocam selam,,erdekten murat 2 ay önce botox yapıldı,kontrol 1ay sonra gel denildi ancak ben sabah dışkımı yaptıktan sonra ne kalkabiliyorum nede bir iş yapabiliyorum buda tekrar seyehat etmemi engelledi, iyileşir gibi oluyor sonra yine dışkı sonrası ağrı çekilmez oluyor verdiğiniz diyet devam ediyor kayısı incir hurma lifli,,lakin 2 ay içinde 1 kere dışkı sert oldu tekrar başa döndü,,bu illet hastalık tüm yaşama neşemi aldı kendimi toparlayabilirsem kontrole gelecem ama anoskopiden sonra tırsmıyorum diyemem yırtık bana 2 aydır yoğun işkence çektiriyor.
  op.dr ergun aygören
  kontrole gelin makattaki gevşemeyi kontrol edelim gerekn neyse yardımcı olalım.

 8. Makat etrafında sağ tarafta şişlik ve ağrı var
  İkinc gününde ancak gittikçe dayanılmaz hal alıyor
  Oturamiyor yuruyemiyorum hatta
  Ne tarz bir problem olabilir
  OP.DR ERGUN AYGÖREN
  MAKAT ABSESİ, ANAL HEMATOM ANLATTIĞINIZ ŞİŞLİK AKLA İLK BU HASTALIKLARI GETİRİYOR.MUAYENE OLMANIZ GEREKİR.05321522675 NUMARALI TELEFONDAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

 9. Merhaba iki aydır alt karın bölgemdr başlayıp makatıma da vuran bir ağrı hissediyorum.kendi kendi yiyip bitrlirdim.bagirsakda yara mi var yada daha baska ciddi bir problem mi diye.bu sorun icin genel cerahiye mi yoksa ic hastaliklari doktoruna mi gorunmeliyim.kolonoskobi ve tomografi gibi yöntemler klinikde uygulaniyor mu.yardimci olursaniz sevinirim
  op. dr. ergun aygören
  sorunun nereden kaynaklandığını anlamak için muayene olmalısınız genel cerrahi bölümünü tercih edebilirsiniz. zaten farklı bir brans gerekiyorsa yönlendirme yapılır.

 10. 1.5yasindaki oğlumun burnunda hemonjiyon var kendiliğinden geçer drdeilrr ama geçmedi ne yapabiliriz
  op.dr eren anğ
  muayene etmek gerekir.

 11. Bursa şubesinde siģil tedavisi yapılıyormu
  op.dr. ergun aygören
  evet siğil tedavisi yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme