Randevu Al Tedavi Ücretlerini Öğren
Kolayca İletişim Kur Randevu Al Tedavi Ücretlerini Öğren

Köpükle Varis Tedavisi

2000’li Yılların başında geliştirilmeye başlanan ameliyatsız varis tedavisinde son nokta şuan için köpük & skleroterapi diyebilirim. Diğer yöntemlere göre en büyük avantajları 1 mm ve üzeri tüm varislerde uygulanabiliyor olmasıdır. Yani kılcal ya da toplardamar genişlemelerinde 10 dakika gibi kısa sürede varislerden kurtulmanızı sağlıyor. Bursa’da yaşayanlar için bu hizmeti IDEA Klinikte bulabilirsiniz.

Köpükle Varis Tedavisi Nedir?

Aslında ilaçla varis tedavisi demek daha doğru bir tabir olacaktır. Çünkü tedavinin ana eksenini Aethoxysklerol adını verdiğimiz bir ilaç oluşturmaktadır. Tabii ki ilaç deyince eczaneden aldığımız antibiyotik türü ilaçlar değildir. Bu ilaç yurt dışından temin edilen ve doktorların günlük belli dozu aşmayacak şekilde kullanması gerekmektedir. İlacı saf halde kullandığınızda Skleroterapi hava karışımı ile köpürtülerek kullanılması halinde köpükle varis tedavisi denmektedir. Her iki yöntemde de ilaç 0,6 mm gibi en küçük enjektörlerle yapılmaktadır.

Nasıl Yapılır?

Muayene esnasında doktorunuz köpük uygulamasına karar vermesi halinde ilk olarak ilacın köpük haline getirilmesi gerekir. 2 Dakika içinde doktor asistanları bu işlemi gerçekleştirecek ve kullanıma hazır hale gelecektir. Sonrasında yukarıda da belirttiğim gibi en ince uçlu iğne ile sorunlu damarlara enjekte edilmektedir. Doktorun tercihine göre serum benzeri bir sistem uygulayarak damara daha fazla iğne batırmaya gerek duyulmayabilir.

Kimlere Uygulanabilir?

Yukarıda da belirttiğim gibi 1 mm yani içerisine 0,6 mm ucu olan iğnenin girebildiği gerek kılcal gerekse genişliği birkaç cm’ye kadar ulaşabilen toplardamar genişlemelerinde uygulanabilmektedir. Bu haliyle %99 tüm varis hastalarında uygulanır. Bu da gösteriyor ki varis hastalarının kesinlikle ameliyat olmak gibi zorunlulukları bulunmamaktadır. Size ameliyat öneren doktor ya da sağlık merkezinin yeterli alt yapısı ya da tecrübesi yoktur. Ya da kamu hastanelerinde olduğu gibi hasta yoğunluğu fazla olabilir.

Tedavi Görüntülerini İzleyin, Farkı Görün

Yapılışını bizler yazımızda tarif etsek te hiçbir anlatım görsel materyalin yerini tutmayacaktır. Bu nedenle aşağıda yer alan videoyu izlemelisiniz. Kalp ve damar cerrahisi uzmanı Op. Dr. Eren ANĞ tarafından hazırlanan videoda tedavinin etkisini anında göreceksiniz.

Ne Kadar Zaman da yapılır?

Zaman aralığı vermek gerekirse 10-30 dakika diyebilirim. Sizin varis durumunuza göre bu süre 5 dakikaya bile düşebilmektedir. Fakat hiçbir zaman 30-40 dakikayı geçmeyecektir. Yine hastalığın durumuna göre 2. Ya da 3. Seans gerekebilir. Seans denince insanların aklına ilk olarak seans ücret bilgisi gelmektedir. IDEA Kliniklerde tedavi ücretleri seanslara göre değil de hastalığın tamamen ortadan kaldırılmasına yöneliktir. Seans uygulaması ise tedavide kullanılan Aethoxysklerol isimli ilacın 1 günde belli bir dozun üzerine çıkılmaması ile alakalıdır. Özellikle 2 bacakta ve çok yaygın varislerde birden fazla seans gerekebilir.

Varis Çorabı Kullanmak Gerekir mi?

Tedavi sonrası doktorunuz tedavi yapılan yere büyük ihtimalle bandaj uygulayacaktır. Bunu genelde kalın varislerin tedavisi sonrası gerek görülen bir durumdur. Sadece 2-3 gün bandaj ile yaşamak gerekir. Sonrasında kendiniz kolayca çıkarıp, atabilirsiniz. Kılcal damar tedavilerinde çok fazla gerek duyulmaz. IDEA Bursa kliniğinde tedavi sonrası doktorumuz varis çorabı önermemektedir.

Köpükle Varis Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Evet, arkadaşlar sanırım en önemli hususlardan biri olan ücretlendirmeye geldik, daha önce de belirttiğim gibi varis hastalarında ücretler her hasta için farklıdır. Çünkü her hastanın varis yapısı ve yaygınlığı farklıdır. Örnek A hastası kılcal damar şikâyeti ile gelirken B hastası kalın varisler ve hatta 2 bacakta yaygın bir şikâyet ile gelebilmektedir. Bu nedenle size bir ücret bilgisi vermek için doktorumuz hastalığı görmesi gerekir.

Ücretsiz Muayene Olarak Öğrenin

Tedavi ücretinizi öğrenmek için ilk yöntem doktor muayenesidir. IDEA Bursa kliniğini dâhil tüm merkezlerimizde varis muayeneleri ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bunun için 0224 247 10 06 ya da aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak online randevu sayfasına yönlendirilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/online-randevu

Kliniğimizin WhatsApp Hattını Kullanın

Bazen kliniğe gelmek için yeterli boş zamanınız olmayabilir. Bunun içinde sanal muayene uygulamasını geliştirdik, İnternet bağlantısı olan her yerden bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Bursa IDEA Kliniğe WhatsApp üzerinden ulaşmak için 0532 152 26 75 numaralı hattı kullanabilirsiniz.

Resim Çek Gönder, Tedavi Ücretini Öğren

Kliniğe gelmeye gerek kalmadan hastalığın hakkında bilgi, uygulanması muhtemel tedavi yöntemi, süresi ve ücret olarak ne kadara yapılacağını öğrenmek için yapman gereken tek şey hastalığını yakından gösteren 1-2 resim çekerek gerek WhatsApp gerekse aşağıda yer alan form vasıtası ile doktorlarımıza göndermektir. Kalp ve damar cerrahisi uzmanlarımız sizden gelen resimleri inceleyerek tercih ettiğiniz iletişim yöntemi ile size ulaşarak bilgi verecektir.

Köpükle Varis Tedavisinin Avantajları, Dezavantajları Nelerdir?

Konuyu yavaş yavaş toparlamak gerekirse şimdi birazda diğer yöntemlere göre üstünlüklerinden bahsetmek istiyorum. Gerek varis ameliyatı gerekse diğer ameliyatsız varis tedavi yöntemlerinden daha avantajlıdır. Bunun en önemli nedeni tüm varislerde uygulanıyor olmasıdır. Mesela Lazer ve Radyofrekans kılcal ve toplardamar genişlemelerinde cilt üzeri ve damar içi şeklinde farklı teknikleri bulunmaktadır. Bunun için uygulama bazen hastanede yapılması gerekebilir. Ama köpük ve skleroterapi uygulamasında tüm varisleriniz tek yöntemle aynı anda tedavi edilir.

Tekrarlama Riski Yok

Gerçi hiçbir tedavide tekrarlama riski yoktur. Çünkü müdahale edilen damar sonsuza dek yok olur. Bu nedenle tedavi oldum, yeniden tekrarladı düşüncesi hatalıdır. Daha çok ameliyatla yapılan uygulamalarda karşımıza çıkan tekrarladı şikâyeti tedavisi yapılmayan varislerle alakalıdır. Ameliyat ile sadece 4,1 mm üzeri kalın varisler tedavi edilir. O süreçte 4,1 mm altında kalanlara müdahale edilmez. Fakat kalan varisler sürekli ilerleyeceği için bir noktadan sonra onlarda 4,1 mm üzerine çıkacak ve kişiyi rahatsız eder hale gelecektir. İşte bu durumdan dolayı kişi tekrarladı diye algılamaktadır. Köpükle varis tedavi yönteminde ise gözle, doppler ya vein lite dediğimiz yakınlaştırıcı alet ile tespit ettiğimiz kılcal ya da kalın varisler tamamen tedavi edileceği için ilerleyen yıllarda büyüyerek sorun oluşturacak hiçbir varis bırakılmaz. Böylece %100 etkili tedavi uygulanmış olur.

Hastanede Yatma, İş Gücü Kaybı ve Ameliyat Korkusu Yok

Güzel yönlerinden biride ameliyat korkusu yaşayanlara yönelik olup, köpükle varis tedavisi için hastanede yatma ya da ameliyathane ortamı gerekmez. Çünkü narkoz ya da herhangi bir bölgesel uyuşturmaya gerek duyulmaz. Herhangi bir hastalıkta iğne yaptıracağınızda nasıl ki uyuşturmaya gerek yoksa köpük & skleroterapi de iğne yaptırmak gibidir. Tedavi sonrası özgür bir şekilde evinize, işinize ya da eğitiminizden geri kalmadan okulunuza derslerinize dönebilirsiniz.

Ameliyata Göre Fiyatı Daha Ekonomiktir

Tedavi ücretleri belirlenmesinde tedavinin nerede ne şekilde yapılacağı önemlidir. Ameliyatlarda otomatik olarak ücrete ameliyathane ve anestezi masrafı eklenmektedir. Ameliyatsız uygulamalarda ise bu ücret ortadan kalkmış olur. Bu şekilde daha ekonomik bir şekilde sağlığınıza kavuşursunuz.

Ücretsiz Muayene ve SGK’lı Hastalara % İndirim

IDEA Bursa kliniğinde tüm varis hastalarının teşhisleri ücretsiz olarak yapılmaktadır. Belki şaşıracaksınız ama hatta Doppler çekimleri ile ücretsiz olarak yapılmaktadır. Tedavi olmaya karar verdiğinizde ise SGK güvenceniz olması halinde tedavi ücretinizde %50 oranında indirim yapılmaktadır.

Evet, arkadaşlar bu konuda aktaracaklarımız bu kadar olup, sizlerin sormak, öğrenmek istediği hususlara yanıt vereceğiz. Aradığınız bilgiye sayfada ulaşamadıysanız aşağıda yer alan soru ve yorum formunu kullanarak sorabilirsiniz.

https://www.ideaklinik.com/kopukle-varis-tedavisi.html

https://www.varisistanbul.com/kopukle-varis-tedavisi.html

2 Comments

Add a Comment
 1. Merhaba hocam,iki bacağımın alt kısımlarında morluklar var. Ağrı ve kasılmalar var. Köpük tedavisi benim bacaklarıma uygun olur mu ?
  op. dr eren anğ
  şikayetlerinizin varise bağlı olup olmadığını ancak muayene ederek anlayabiliriz.05321522675 bize ulaşabilirsiniz.

 2. Geçen sene bir devlet hastanesinde bir doktora varis tedavisi yaptırdım 1
  Kere. 2 gün sıkı sargılı gezdim,çok sıkıntılı süreçti. Sizde srıyormusunz. Ne ladar bekliyoruz
  op.dr eren anğ
  bazen çok kalın damarı olan hastalarımıza bandaj uygulaması yapıyoruz.bunun yerine geçici süreli varis çorabı da kullanılabilir.Hastamızın konforuna göre tercihler değişebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme

Sizi Aramamızı İster misiniz?