Randevu Al Tedavi Ücretlerini Öğren
Kolayca İletişim Kur Randevu Al Tedavi Ücretlerini Öğren

Ben Tedavisi

Sağlık merkezlerinde sadece teşhis edilmiş hastalıkların tedavisi yapılmayıp, aynı zamanda ilerleyen zamanlarda risk oluşturan durumlarda tedavi edilmektedir. Bu risklerden biride cildimizin çeşitli yerlerinde doğuştan yada sonradan ortaya çıkan benler olup, kanserleşme riski bulunmaktadır. Cilt kanserine neden olan koyu renkli benler aynı zamanda estetik açıdan kötü görünüme neden olmaktadır. Kanserleşme riski ve kötü görünümden kurtulmak için sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede ben aldırma işleminden yararlanabilirsiniz. Bunun için IDEA kliniklerinde genel cerrahi uzmanları hizmet vermektedir.

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?
Konuyu kabaca özetlemek gerekirse ben yada benler yok edilmesi gerekmektedir. Yani cilt yüzeyine indirilmesi gerekir. Bunun için cerrahi müdahale uygulanması gerekir. Yani doktor tarafından işlem yapılması gerekir. Doktor tecrübesi ve sağlık merkezinin teknolojik alt yapısına göre ameliyatsız yöntemler ve çok fazla tavsiye etmediğimiz ameliyatla alım yapılmaktadır. IDEA kliniklerinde daha çok ameliyatsız yöntemler uygulanmaktadır. Bunun için Lazer, Radyo Frekans ve Elektrokoter yöntemi bulunmaktadır. Dilerseniz bu yöntemlere özetle göz atalım. Onun öncesinde dilerseniz haırladığımız video’ya göz atarak canlı canlı yapılışını izleyebilirsiniz.

Lazerle Ben Aldırma
Son 10 yıl içerisinde sağlık alanında kullanımı hızla artan Lazer özellikle cilt üzeriden yapılan tedavilerde mükemmel sonuçlar almanızı sağlıyor. Ben tedavisinde daha çok yüzeysel benlerde uygulanmakta olup, tedavi sonrası hiç bir iz kalmaması nedeniyle ben aldırdığınız hiç bir şekilde belli olmayacaktır. Etkisine baktığımızda ışın olarak tabir ettiğimiz ışık aslında yüksek ısı taşıyan bir enerjidir. Ciltten koyu renkli benler o ısıyı emerek tahrip olmasına neden olmaktadır.

Radyo Frekans
Kısa adı RF olan (Radyo Frekans) bildiğimiz radyo ve radyasyon ile alakası yoktur. Lazer benzeri bir uygulama olup, leke, yüzeysel ve kabarık tüm benlerde uygulanmaktadır. Elektrik enerjisi ile oluşturulan radyo dalgaları dokunduğu yerde kontrollü bir şekilde dokuda buharlaştırma oluşturmaktadır. Çok ince uçlarla çalışıldığı için yarım cm genişliğinde ki bir benin yok edilmesi için en az 15-20 dokunuş yapılması gerekir. Tedavi sonrası hekim tecrübesine göre çok belli olmayacak bir iz kalacaktır. Var olan ben çyrek mili metrelik tabakalar halinde buharlaştırılır. Sağlıklı dokuya kadar ilerlenir.

Elektrokoter (Buharlaştırma)
Özellikle siğil tedavilerinde sıkça kullanılan elektrokoter cihazı dokunduğu cildi buharlaştırma özelliği bulunmaktadır. Et beni alımında sık kullanılan Elektrokoter elektrik enerjisini dokunduğu yerde ısı enerjisine dönüştürme özelliği bulunmaktadır. Dokunduğu anda benin eridiğini görürsünüz. Bu şekilde tabaka tabaka uygulanır ve cilt düzeyine varıldığında sonlandırılır. İlk etapta uygulama yapılan yerde kabuk oluşmaktadır. kısa bir süre sonra kabuk düşerek ortaya pembe taze cilt görünümü çıkmaktadır. Kısa bir süre sonra ise normal cilt halini almaktadır.

Ben Ameliyatı
Bir diğer cerrahi yöntem ise ameliyat olup, benim çevresi ve bir miktar alt kısmında keserek almaktır. Yarım cm genişliğindeki bir ben için en az 1 cm çapında kesi yapılmaktadır. Önermediğimiz fakat ameliyat ile alınmasını istiyorum diyen kişilere uyguladığımız bir yöntemdir. Ameliyat sonrası ben alınan bölgede ciddi bir iz kalmaktadır.

Bursa’da Ben Tedavisi İçin Op. Dr. Ergun Aygören
IDEA kliniklerinde tüm işlemler doktorlar tarafından yapılmaktadır. IDEA Bursa kliniğinde ben aldırma işlemleri için Op. Dr. Ergun Aygören hizmet vermekte olup, aşağıda yer alan soru ve yorum formu ile kendisine ben aldırma hususunda sorularınızı sorabilirsiniz. En sık sorulan sorulardan bazılarını aşağıda sizlerle paylaşalım.

Ben Aldırmak Zararlı mı?
Öncelikle yapılan işlemin amacı sağlık risklerini minimuma indirmek amaçlı olup, o nedenle ben tedavisinin herhangi bir zararı olmadığı gibi ilerleyen zamanlarda benden kaynaklı ortaya çıkabilecek olan cilt kanserinin önüne geçilmiş olur. Olmayan benin kanserleşme riski de olmaz.

İz Kalır mı?
Öncelikle her cerrahi işlemde mutlaka bir iz, bu izin gönellikle benden daha kötü görünür. Ameliyatsız cilt üzerinden yapılan işlemler daha az doku hasarına neden olduğu için çoğu zaman hiç iz kalmaz yada anlaşılması zor bir iz kalır. Tabii ki bunun için doktor tecrübesi ve uygulanan yöntem önemlidir. Ameliyat ile yapılan tedavilerde iz kalması kaçınılmazdır.

Bursa Ben Aldırma

Ben Aldırma Ne Kadar Sürer?
Oldukça basit bir uygulama olup, bir benin alınması genelde 5-10 dakika sürmektedir. Çoğunlukla tek seans yeterli olup, çok nadir 2. bir seans yada rötuş gerekebilir. Daha fazla detay ve sorulara verilen cevapları https://www.bentedavisi.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-ben-tedavisi.html

Yazar ve inceleyen doktor bilgileri
Kontrol tarihi
İncelenen konu
Ben tedavisi için artık ameliyata gerek olmadığı belirtilmiş ve doğru bir kavramdır. Günümüzde benlerin türüne göre lazer, radyo frekans ve elektrokoter gibi cihazlar kullanılmaktadır.
Uzman görüşü
51star1star1star1star1star

40 Comments

Add a Comment
 1. Gözümün hemen altında çok yakın bi yerde beyaz bir ben var onu hangi yöntemle alabiliriz
  op.dr ergun aygören
  radyofrekans yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz.bilgi için 05321522675 ulaşabilirsiniz.

 2. Kabarık olmayan yüzeysel bir ben alındıktan sonra gözle görülür bir iz kalır mı?
  op. dr ergun aygören
  düz benlerde radyofrekans uygulaması yapıyoruz çoğu zaman nereden alındığı belli olmayan bir iz kalır.

 3. Bende yüzümden aldırmak istiyorum plastik cerrahiye gittim ve kücük olduklarını söyleyerek aldırmama gerek olmadığını söyledi fakat ben görüntü olarak rahatsız oluyorum ve aldırmak istiyorum bu konuda yardımcı olur musunuz
  op.dr ergun aygören
  benlerinizden rahatsız oluyorsanız eğer büyüklüğü ya da küçüklüğü sorun değildir.radyofrekans yöntemi ile her tür ben tedavi edilebilir.05321522675 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

 4. Merhaba bnm de yüzümde iki tne küçücük ben var, kabarık et ben değiller. Cildimin seviyesindeler. Sadece leke gibi görünmesi bni rahatsız ediyor. Kesip alınacak kadar büyük değil yine de işlem yapılabilir mi?

  1. sizi rahatsız eden yüzeyel benlerde radyofrekans yöntemi uygulanıyor. herhangi bir kesi dikiş olmadan ben hücrelerinin buharlaştırılması işlemidir. 05321522675 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

 5. Nokta şeklinde ki benler de aynı şekilde mi oluyor fiyatı ne kadar

  1. İLK MUAYENE ÜCRETSİZDİR. BENLERDE RADYOFREKANS TEDAVİSİ UYGULUYORUZ.TEK SEANSTA SONUÇ ALIYORSUNUZ GEREKİRSE 2 AY SONRA ÜCRETSİZ RÖTUŞ KONTROLÜ OLUYOR.ALINDIĞI ANDA BENİN BÜYÜKLÜĞÜ KADAR İNCE BİR TABAKA YARA KABUĞU MEYDANA GELİYOR BİR HAFTA İÇİNDE DÜŞÜP PEMBE YENİ BİR CİLT MEYDANA GELİYOR.PEMBELİK İSE ZAMAN İÇİNDE TEN RENGİNE EN YAKIN HALİ ALIYOR.SGK LI HASTALARIMIZA YARIM SANTİME KADAR OLAN BENLERİNDE İLK BEN 250 EKLENEN HER BEN 125 TL OLARAK ÜCRETLENDİRİLMEKTEDİR.

 6. muayne olduğumuz gün direk yüzümüzde ki benleri alabilir miyiz yoksa daha ileri tarihlerde mi operasyon gerçekleşiyor ???
  OP.DR. ERGUN AYGÖREN
  AYNI GÜN MUAYENE VE TEDAVİ OLABİLİRSİNİZ.

 7. Omuz bölgesi yarım santim kadar ben hangi yöntemle alınıyor ve iz kalma durumu ne şekilde tamamen gözükmeme durumu var mı ?
  op.dr.ergun aygören
  radyofrekans ile buharlaştırıyoruz belli belirsiz bir ton farklı kalabilir.çoğu zaman nereden alındığı bile belli olmaz.

 8. Ben aldirma fiyati hakkinda bilgi verebilir misiniz
  op.dr.ergun aygören
  yarım santime kadar olan benler, sgk lı hastalarımıza ilki 250 eklenen her ben 125 tldir.buharlaştırma yöntemi ile çok kısa süre içinde benlerinizin tedavisi gerçekleştirilir.kesi ve dikiş kullanılmaz.

 9. Merhaba burnumun üzerinde ve yanımda birer benim var randevu ile mi alıyorsunuz ve kliniğiniz nerede?
  op.dr ergun aygören
  fatih sultan mehmet bulvarındayız 05321522675 iletişime geçebilirsiniz.

 10. Dr bey 2003 doğumlu kızımda bana göre çok rahatsız etmeyen kızıma göre çok rahatsız edici iki ben var…Radyoloji ile alınmasının yan etkisi var mıdır
  op.dr ergun aygören
  sizin onayınızla alınabilir.radyofrekans yönteminin yaş sınırı yoktur.

 11. Merhaba benim kolumda kırmızı kücük bir hemanjiom var. Bunu radyofrekansla yok edebilirmisiniz.
  op.dr.ergun aygören
  radyofrekans ile tedavi edilebilir.muayene için bize ulaşırsanız aynı gün işlem de yapılır tek seansta çözüm olur.

 12. Benim yüzünde iki adet ben var aldırmak istiyorum iz kalır diye tedirğinliğim var iz kalıp kalmayacağı işlem öncesi ben muayene edildiğinde söylenebilirmi?
  op.dr ergun aygören
  işlem öncesinde benin derinliğini anlamak mümkün değildir.ancak buharlaştırma yöntemi ile her halukarda ben’den daha güzel bir sonuç elde edilir.çoğu zaman nereden alındığı belli olmazken, bazen hafif bir ton farkı kalabilir.

 13. Genital bölgemdeki benleri aldırmak istiyorum, çoğalıyor gibi. Hangi yöntem kullanılır, istirahat gerekirmi
  op.dr ergun aygören
  muayene etmemiz gerekir.belki siğil olabilir. genelde siğiller hızlı çoğalma eylemi gösterirler.kesin tanı muayene ardından konur.

 14. Merhaba burnumun üstünde, yan duvarında ve içinde benlerim var. Özellikle burun içindekini nasıl alacaksıniź
  op. dr ergun aygören
  bahsetmiş olduğunuz lezyonları radyofrekans yöntemi ile tedavi edebiliriz. burun içi dahil olmak üzere.

 15. MERHABALAR,
  KIZIM 8 YAŞINDA.GİTTİĞİMİZ PLASTİK CERRAH YAŞINDAN DOLAYI ANESTEZİ VERİLEREK AMELİYAT EDİLEREK BENLERİNİN ALINABİLECEĞİNİ BELİRTTİ.ANCAK AMELİYAT İLE BEN ALIMININ ÇOK TERCİH EDİLMEDİĞİNİ BİRÇOK YERDE OKUDUM.ALINACAK BENLER KOLTUKALTI,SIRT VE KULAK ARKASI DERİ ÜSTÜ ŞEKLİNDE.YAŞINDAN DOLAYI BU BENLER AMELİYAT İLE Mİ ALINMALI?
  op.dr. ergun aygören
  radyofrekans yöntemi ile lokal anestezi uygulanarak kolayca alınabilir.05321522675 bilgi alabilirsiniz.

 16. Vucuttaki benle ile yüzümüzdrki benlerin fiyatı aynı mıdır
  op.dr. ergun aygören
  benler bölgeye göre değil büyüklüğüne göre değerlendirilir.

 17. 1ay once yuzumde 7 tane ben aldirdim lazerle derin cukurluk oldu bu duzelirmi cok kotu gorunuyor

  1. Sinan: Çukurluk kalıp kalmayacağı açısından yorum yapmak için 1 ay çok kısa bir süre. Çukur kalıp kalmayacağının anlaşılması için 5-6 ay beklemeni öneririm. Bu süreç sonrasında çukurluklarda düzelme yoksa bu şekilde kalacağı düşünülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme

Sizi Aramamızı İster misiniz?