Randevu Al Tedavi Ücretlerini Öğren
Kolayca İletişim Kur Randevu Al Tedavi Ücretlerini Öğren

Ben Tedavisi

Sağlık merkezlerinde sadece teşhis edilmiş hastalıkların tedavisi yapılmayıp, aynı zamanda ilerleyen zamanlarda risk oluşturan durumlarda tedavi edilmektedir. Bu risklerden biride cildimizin çeşitli yerlerinde doğuştan yada sonradan ortaya çıkan benler olup, kanserleşme riski bulunmaktadır. Cilt kanserine neden olan koyu renkli benler aynı zamanda estetik açıdan kötü görünüme neden olmaktadır. Kanserleşme riski ve kötü görünümden kurtulmak için sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede ben aldırma işleminden yararlanabilirsiniz. Bunun için IDEA kliniklerinde genel cerrahi uzmanları hizmet vermektedir.

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?
Konuyu kabaca özetlemek gerekirse ben yada benler yok edilmesi gerekmektedir. Yani cilt yüzeyine indirilmesi gerekir. Bunun için cerrahi müdahale uygulanması gerekir. Yani doktor tarafından işlem yapılması gerekir. Doktor tecrübesi ve sağlık merkezinin teknolojik alt yapısına göre ameliyatsız yöntemler ve çok fazla tavsiye etmediğimiz ameliyatla alım yapılmaktadır. IDEA kliniklerinde daha çok ameliyatsız yöntemler uygulanmaktadır. Bunun için Lazer, Radyo Frekans ve Elektrokoter yöntemi bulunmaktadır. Dilerseniz bu yöntemlere özetle göz atalım. Onun öncesinde dilerseniz haırladığımız video’ya göz atarak canlı canlı yapılışını izleyebilirsiniz.

Lazerle Ben Aldırma
Son 10 yıl içerisinde sağlık alanında kullanımı hızla artan Lazer özellikle cilt üzeriden yapılan tedavilerde mükemmel sonuçlar almanızı sağlıyor. Ben tedavisinde daha çok yüzeysel benlerde uygulanmakta olup, tedavi sonrası hiç bir iz kalmaması nedeniyle ben aldırdığınız hiç bir şekilde belli olmayacaktır. Etkisine baktığımızda ışın olarak tabir ettiğimiz ışık aslında yüksek ısı taşıyan bir enerjidir. Ciltten koyu renkli benler o ısıyı emerek tahrip olmasına neden olmaktadır.

Radyo Frekans
Kısa adı RF olan (Radyo Frekans) bildiğimiz radyo ve radyasyon ile alakası yoktur. Lazer benzeri bir uygulama olup, leke, yüzeysel ve kabarık tüm benlerde uygulanmaktadır. Elektrik enerjisi ile oluşturulan radyo dalgaları dokunduğu yerde kontrollü bir şekilde dokuda buharlaştırma oluşturmaktadır. Çok ince uçlarla çalışıldığı için yarım cm genişliğinde ki bir benin yok edilmesi için en az 15-20 dokunuş yapılması gerekir. Tedavi sonrası hekim tecrübesine göre çok belli olmayacak bir iz kalacaktır. Var olan ben çyrek mili metrelik tabakalar halinde buharlaştırılır. Sağlıklı dokuya kadar ilerlenir.

Elektrokoter (Buharlaştırma)
Özellikle siğil tedavilerinde sıkça kullanılan elektrokoter cihazı dokunduğu cildi buharlaştırma özelliği bulunmaktadır. Et beni alımında sık kullanılan Elektrokoter elektrik enerjisini dokunduğu yerde ısı enerjisine dönüştürme özelliği bulunmaktadır. Dokunduğu anda benin eridiğini görürsünüz. Bu şekilde tabaka tabaka uygulanır ve cilt düzeyine varıldığında sonlandırılır. İlk etapta uygulama yapılan yerde kabuk oluşmaktadır. kısa bir süre sonra kabuk düşerek ortaya pembe taze cilt görünümü çıkmaktadır. Kısa bir süre sonra ise normal cilt halini almaktadır.

Ben Ameliyatı
Bir diğer cerrahi yöntem ise ameliyat olup, benim çevresi ve bir miktar alt kısmında keserek almaktır. Yarım cm genişliğindeki bir ben için en az 1 cm çapında kesi yapılmaktadır. Önermediğimiz fakat ameliyat ile alınmasını istiyorum diyen kişilere uyguladığımız bir yöntemdir. Ameliyat sonrası ben alınan bölgede ciddi bir iz kalmaktadır.

Bursa’da Ben Tedavisi İçin Op. Dr. Ergun Aygören
IDEA kliniklerinde tüm işlemler doktorlar tarafından yapılmaktadır. IDEA Bursa kliniğinde ben aldırma işlemleri için Op. Dr. Ergun Aygören hizmet vermekte olup, aşağıda yer alan soru ve yorum formu ile kendisine ben aldırma hususunda sorularınızı sorabilirsiniz. En sık sorulan sorulardan bazılarını aşağıda sizlerle paylaşalım.

Ben Aldırmak Zararlı mı?
Öncelikle yapılan işlemin amacı sağlık risklerini minimuma indirmek amaçlı olup, o nedenle ben tedavisinin herhangi bir zararı olmadığı gibi ilerleyen zamanlarda benden kaynaklı ortaya çıkabilecek olan cilt kanserinin önüne geçilmiş olur. Olmayan benin kanserleşme riski de olmaz.

İz Kalır mı?
Öncelikle her cerrahi işlemde mutlaka bir iz, bu izin gönellikle benden daha kötü görünür. Ameliyatsız cilt üzerinden yapılan işlemler daha az doku hasarına neden olduğu için çoğu zaman hiç iz kalmaz yada anlaşılması zor bir iz kalır. Tabii ki bunun için doktor tecrübesi ve uygulanan yöntem önemlidir. Ameliyat ile yapılan tedavilerde iz kalması kaçınılmazdır.

Bursa Ben Aldırma

Ben Aldırma Ne Kadar Sürer?
Oldukça basit bir uygulama olup, bir benin alınması genelde 5-10 dakika sürmektedir. Çoğunlukla tek seans yeterli olup, çok nadir 2. bir seans yada rötuş gerekebilir. Daha fazla detay ve sorulara verilen cevapları http://www.bentedavisi.org sitesinden ulaşabilirsiniz.

https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-ben-tedavisi.html

13 Comments

Add a Comment
 1. Kızım 6 yaşında yüzünde benler gün geçtikçe çoğalıyor hatta bir tanesi koptu kanadı ve tekrar ben çıktı yaşı küçük ama benler çoğalıyor benlerden kurtulabilirmiyiz acaba Nasıl bir tedavi uygulanır

  1. yüksel efe: Merhabalar benlerin tedavisi için radyo frekans yöntemi uyguluyoruz.Bu yöntemle cerrahi yönteme gerek kalmadan (herhangi bir kesi-dikiş izi olmadan)benlerinizden kurtulabiliyorsunuz.Bu yöntem her yaştan hastalara uygulanabildiği gibi %95 tek seansta sonuç alıyorsunuz.Çoğu zaman nereden alındığını bile farkedemezsiniz.Kızınıza yardımcı olabilmemiz için merkezimizde muayene öneririm.

 2. Omzunda et beni var aldırmak istiyorum ama hamileyim bir zararı olur mu

  1. ben tedavisinin hamilelik döneminde yapılmasında hiç bir sakınca yoktur.cerrahi olarak degil,radyofrekans yöntemi ile tedavi edilen benler bebeginize zarar vermemektedir

 3. yüzümde bir kaç tane et beni var ama belirgin olan 1 tane onu aldırmak istiyorum ve burnumun çevresinde çok belli olmasada yakından bakınca gözüken çiller var bir kaç tanesi çilden biraz daha büyük ve görüntü kirliligi yapıyor onlar için bir tedavi yöntemi varmı ?

  1. radyofrekans yöntemi her tür bene uygulanabilen bir yöntemdir.Kabarık benleriniz ve çilleriniz için muayene öneririz.

 4. Merhaba; göğsümde 2 adet ben 6 yıl önce oluştu ve gittikçe büyüdü.biri 5mm. diğeri 3mm çapında. Alındıktan sonra patolojiye gönderilmesi gerekebilir. Sizde RF ile alınan ben onkoloji hastanesinde patolojiye gönderilebilir mi?

  1. Hatice hanım radyofrekans yöntemi ile alınan kabarık benler patolojik olarak inceletilebilir.Anlaşmalı laboratuvarımıza gönderebiliriz.

 5. Merhabalar yüzümde benler çıkıyor.neden kaynaklandığını bilmiyorum çoğalmaya başladı. Benlerimi aldırmak istiyorum. Bana tedaviden ve fiyattan bahsedebilir misiniz.

  1. Nevüs( ben) tedavisinde radyofrekans yöntemi kullanıyoruz.ben hücrelerini buharlaştırarak tek seansta sonuç alıyoruz.muayene öneririz.

 6. Radyo frekans yöntemi ile tedavi edilen benler belli belirsiz çoğu zaman nereden alındığı anlaşılamayan bir iz bırakır.

 7. bacagımda 2 tane benim var aldırmak istiyorum acaba ücreti ne kadardır.

  1. benlerinizin öncesinde muayene edilmesi gerekir.muayene ardından ücretler belirlenir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme